1 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Home 17 maja 2017 11:43 wyświetleń: 4339 pf

Różaniec za Szczecin

Z inicjatywy katolików świeckich od 5 do 25 maja br. trwa modlitwa „Różaniec za Szczecin”. Polega ona na wspólnotowej modlitwie różańcowej, w następujących po sobie dniach, na obrzeżach Szczecina podczas procesji lub spaceru z parafii do parafii, aby otoczyć modlitwą wstawienniczą Szczecin i ewangelizować w przestrzeni publicznej.

Zapraszamy wszystkich wiernych i duchownych, a szczególnie członków wspólnot i ruchów kościelnych do udziału w modlitwie „Różaniec za Szczecin”. Parafie nieujęte w zestawieniu zachęcamy do włączenia się do wybranych etapów w sąsiednich parafiach.

Proponowany plan organizacyjny modlitwy „Różaniec za Szczecin” jest następujący:
- godz. 18.00 – Msza Święta w parafii rozpoczęcia modlitwy;
- godz. 18.30 – rozpoczęcie modlitwy różańcowej w ramach procesji lub spaceru do kolejnej parafii;
- zakończenie Apelem Maryjnym w następnej parafii (po dojściu wspólnoty modlitewnej).

Terminy procesji z różańcową modlitwą wstawienniczą za Szczecin

5 maja – parafia pw. św. Brata Alberta, Szczecin
6 maja – parafia pw. MB Bolesnej, Szczecin