1 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Wtorek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Home 1 października 2014 12:03 wyświetleń: 13978

Spotkanie z Mary Wagner w Szczecinie!

„Jak teraz nie będziecie walczyć w obronie życia, to w końcu pójdziecie do więzienia. Tak, jak Mary Wagner”. W ten sposób komentuje przyjazd do Polski Jacek Kotula, który organizuje przyjazd Mary Wagner, kanadyjskiej działaczki w obronie życia. Na zaproszenie Fundacji Pro-prawo do życia będzie ona przebywać w Polsce prawie dwa tygodnie. 8 października br. odwiedzi również Szczecin.

Mary Wagner to znana działaczka pro-life, która pokojowo walczyła o życie nienarodzonych dzieci. 38-letnia Kanadyjka, która za obronę życia i przekonywanie kobiet do zaniechania aborcji spędziła 23 miesiące w więzieniu, stała się symbolem walki z cywilizacją śmierci. Jest bohaterską kobietą, która narażała swoje życie, żeby ratować niewinne dzieci, których matki zdecydowały już o ich unicestwieniu. Udawała się do klinik aborcyjnych w Kanadzie – kraju, gdzie nie ma żadnych ograniczeń dla aborcji i gdzie dziecko przed urodzeniem nie jest traktowane jak człowiek, rozdawała białe róże pracownikom, przypominając o wartości ludzkiego życia, modliła się, namawiając kobiety do zrezygnowania z aborcji, co w wielu przypadkach się jej udawało – zaznacza. Tym sposobem Mary Wagner, która za obronę życia została pociągnięta do odpowiedzialności karnej, 2 października przyjedzie do Polski, gdzie spędzi ponad dwa tygodnie. Będzie miała 26 otwartych spotkań i 20 mniejszych, nieoficjalnych. Ponadto 16 października będzie obecna w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie, gdzie odbędzie się rozprawa w procesie cywilnym, jaki Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie wytoczył obrońcom życia.

Spotkania Mary Wagner z Polską będzie obfitować w wiele spotkań w kościołach, szkołach i w seminariach. Zainteresowanie nimi jest ogromne. Podczas jednego z nich odbędzie się pokaz premierowy filmu reż. Grzegorza Brauna. Film nosi tytuł "Nie o Mary Wagner" i będzie pokazywany w Warszawie i w Białymstoku z jej udziałem. Przewidywane jest również spotkanie z kardynałem Dziwiszem. Mary Wagner będzie także obecna na Apelu Jasnogórskim, gdzie odmówi Zdrowaś Mario w języku angielsku. Podczas wizyty w Polsce kanadyjska działaczka będzie również obecna na rozprawie sądowej Jacka Kotuli, któremu szpital Pro-Familia wytoczył proces za organizowanie pikiet antyaborcyjnych pod szpitalem.

Spotkanie z Mary Wagner w Szczecinie odbędzie się w środę, 8 października br., w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba. O godz. 18.00 będzie miała miejsce Msza Święta, a poniej spotkanie z Mary Wagner i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Harmonogram wszystkich spotkań w Polsce przedstawia się następująco:

3 października 2014 - Warszawa
4 października 2014 - Warszawa
5 października 2014 - Białystok, Sokółka
6 października 2014 - Gdańsk
7 października 2014 - Toruń
8 października 2014 - Szczecin
9 października 2014 - Wrocław
10 października 2014 - Częstochowa
11 października 2014 - Kraków
12 października 2014 - Rzeszów, Dębica, Gorlice, Krosno
13 października 2014 - Kolbuszowa, Nowa Dęba ,Stalowa Wola, Nisko,
14 października 2014 - Rzeszów
15 października 2014 - Przeworsk, Jarosław
16 października 2014 - Łańcut

Więcej informacji na: www.facebook.com/marywagnerpolsce.

aktualizowano: 2014-10-11 17:38