Środa, 24 stycznia 2018 r. imieniny: Felicji, Roberta, Sławy Środa II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Franciszka Salezego

Home

Home 12 stycznia 12:23 wyświetleń: 1746 S.Z.

Zmarł Ks. Kan. Henryk Przestacki

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że 11 stycznia 2018 r., w wieku 80 lat życia i 56 lat kapłaństwa, zmarł Ksiądz Kanonik Henryk Przestacki, wieloletni proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie.
Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie, w poniedziałek, 15 stycznia 2018 r. wg następującego porządku:
 
- o godz. 10:00 - czuwanie modlitewne przy trumnie;
- o godz. 10:30 - Liturgia Godzin za zmarłych;
- o godz. 11:00 - Msza święta pogrzebowa;
- po Mszy świętej złożenie ciała śp. Księdza Kanonika Henryka Przestackiego w grobowcu kapłańskim na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.
 

Ksiądz Kanonik Henryk Przestacki urodził się 16 czerwca 1937 r. w Woli Książęcej (Diecezja Kaliska).
Święcenia kapłańskie przyjął 14 maja 1961 r.
 
Posługiwał w następujących parafiach:
 
Zielona Góra, św. Jadwigi                                  15.06.1961 - 30.06.1965 - wikariusz
Ośno Lubuskie                                                   30.06.1965 - 01.07.1967 - wikariusz
Szczecin, Świętej Rodziny                                   01.07.1967 - 16.03.1974 - wikariusz
Kołbaskowo                                                       16.03.1974 - 12.03.1977 - administrator
Szczecin, św. Kazimierza                                    12.03.1977 - 01.07.1991 - administrator
Szczecin, św. Kazimierza                                    01.09.1991 - 01.08.1994 - proboszcz
Międzyzdroje                                                      01.08.1994 - 15.09.1998 - proboszcz
Choszczno, Narodzenia NMP                           15.09.1998 - 01.08.2003 - proboszcz
Chojna, Najświętszego Serca Pana Jezusa     01.08.2003 - 16.06.2012 - proboszcz
Chojna, Najświętszego Serca Pana Jezusa     16.06.2012 - 23.08.2014 - administrator
Chojna, Najświętszego Serca Pana Jezusa     23.08.2014 - 15.06.2015 - rezydent
Szczecin, św. Stanisława Kostki                       15.06.2015 - 11.01.2018 - rezydent-emeryt
 
Sprawował następujące urzędy i godności:
Kanonik Szczecińskiej Kapituły Katedralnej - 01.03.1980 (honorowy) - 31.05.1982 (gremialny)
Dziekan Dekanatu Choszczno                          01.10.1998 - 01.08.2003
 

Pamiętajmy o śp. Księdzu Kanoniku Henryku Przestackim w naszych modlitwach.

aktualizowano: ponad tydzień temu, 2018-01-15
Wszystkich rekordów:

Polecane:

I Ottonowe Warsztaty Muzyki Liturgicznej

W dniach 9-11 marca br. zapraszamy do udziału I Ottonowych Warsztatach Muzyki Liturgicznej pt. „Ta Noc ma moc” – czyli jak przygotować Wigilię Paschalną. Warsztaty odbędą się pod okiem muzyków: Piotra Pałki, Pawła Bębenka i Huberta Kowalskiego.

»

Akcja misyjna: Piórnik i lizak dla ucznia z Kipsing – Kenia

Zapełniliśmy pustkę, której nie zapełnią kolejne zakupy, imprezy i dziesiątki innych poprawiaczy nastroju. Marzeniem kenijskich dzieci mieszkających w Kipsing jest zostanie pilotem, nauczycielem, siostrą zakonną, księdzem, inżynierem. Pomagamy im spełnić ten sen o pięknej przyszłości.

 

»

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2018

W środę, 18 stycznia br., rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku będziemy przeżywać go pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6).

»

Msze św., kościoły

Społeczność

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2015 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone