1 Patroni Archidiecezji | Kościół Szczecińsko-kamieński

Patroni Archidiecezji

Patroni Archidiecezji 21 grudnia 2006 17:25 wyświetleń: 10558 Webmaster

NAJŚWIĘTSZA MARYJA PANNA MATKA KOŚCIOŁA

Błogosławiona zaś Dziewica z racji daru i roli boskiego macierzyństwa, dzięki czemu jednoczy się z synem Odkupicielem, i z racji swoich szczególnych łask i darów związana jest głęboko także z Kościołem: Boża Rodzicielka jest, jak uczył już św. Ambroży, pierwowzorem (typus) Kościoła, w porządku mianowicie wiary, miłości i doskonałego zjednoczenia z Chrystusem. W tajemnicy bowiem Kościoła, który sam także słusznie nazywany jest matką i dziewicą, Błogosławiona Dziewica Maryja przodowała najdoskonalej i osobliwie, stając się wzorem dziewicy i zarazem matki. (KK 63)

Święto: poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świetego

Na zdjęciu: Maryja Matka Kościoła. Obraz umieszczony na ścianie Pałacu Apostolskiego, poświęcony przez Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 8 grudnia 1981 r. - Kopia prastarej ikony znajdującej się w Bazylice św. Piotra.
aktualizowano: 2007-01-10 20:23