1 Rodzina wobec współczesnych wyzwań | Kościół Szczecińsko-kamieński
Czwartek, 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Czwartek III tygodnia okresu wielkanocnego

KULTURA

KULTURA 18 lipca 2015 11:08 wyświetleń: 13932 K.Ł.

Rodzina wobec współczesnych wyzwań

Szkolenie „Rodzina wobec współczesnych wyzwań” na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego przeznaczone jest dla osób, które pragną pogłębić swoją wiedzę na temat rodziny w ujęciu biblijnym oraz jej zadań w dzisiejszej przestrzeni i zagrożeń w dobie synodu biskupów na temat rodziny – głównie do katechetów, doradców poradni rodzinnych, członków ruchów i stowarzyszeń kościelnych. W ramach szkolenia odbywać się będą wykłady z teologii biblijnej, dogmatycznej i moralnej oraz z zakresu Badań nad Rodziną prowadzone przez wykładowców Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wykłady odbywać się będą od września do grudnia 2015 r. w soboty w godz. 9.00-17.00 w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Papieża Pawła VI nr 2. W trakcie szkolenia odbędzie się 5 zjazdów.

Zobacz: inne propozycje Wydziału Teologicznego.

Ekoetyka

Studia podyplomowe – Wydział Teologiczny US

Ekoetyka jako nauka interdyscyplinarna uwzględnia dialog ze środowiskiem nadprzyrodzonym (ekoteologia) i naturalnym (ekofilozofia). Zaburzenie tych relacji prowadzi w konsekwencji do bardzo doznawanego współcześnie „grzechu ekologicznego”, który wiąże się z piątym przykazaniem Dekalogu.

Wobec grożącego nam samozniszczenia narzuca się konieczność obudzenia odpowiedzialności za przyszłość, zmiany orientacji w myśleniu, planowaniu i działaniu oraz nowego odnoszenia się do duchowo-cielesnej kondycji człowieka, istot ożywionych i świata nieorganicznego.

Głośne staje się już wołanie o „pojednanie się z Ziemią”, „dbałość zachowania  równowagi w środowisku naturalnym” zwrócenie się ku Bogu i „zjednoczenie się całej rodziny ludzkiej w dążeniu do zrównoważonego i zintegrowanego rozwoju” (Ojciec św. Franciszek, Encyklika „Laudato Si’” – W trosce o wspólny dom).

Specjalistyczne wykłady podejmują przyrodnicy, teologowie i filozofowie w ciągu dwóch semestrów w roku akademickim 2015/2016.

Rekrutacja na studia podyplomowe będzie trwać do końca września, a na szkolenie do 24 września 2015 r.

Informacje i zapisy:

Dziekanat Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego

ul. Papieża Pawła VI nr 2

tel. 91 444-14-58

e-mail: thfac@univ.szczecin.pl

Strona internetowa: http://www.wt.usz.edu.pl/

Zobacz propozycje studiów stacjonarnych:

- Teologia

- Nauki o rodzinie - studia pierwszego stiopnia

- Nauki o rodzinie - studia drugiego stopnia

- Italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem

aktualizowano: 2016-01-18 10:42