1 Szczecin | Kościół Szczecińsko-kamieński

Szczecin 31 marca 2014 09:32 wyświetleń: 39147
Tematy: Kościół lokalny (111) | Szczecin (103) | Jan Paweł II (7) |

Szczecińskie świętowanie kanonizacji Papieża Jana Pawła II

27 kwietnia 2014 r. - dzień kanonizacji błogosławionych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII to wielki historyczny moment dla wszystkich Polaków. Powszechne przekonanie, że Papież Jan Paweł II jest świętym, wierni wyrażali już podczas Jego pogrzebu w słowach: „Santo subito!” (natychmiast święty!).
Zobacz galerię zdjęć

Jan Paweł II emanował świętością, czyli pięknem swojego człowieczeństwa, bogactwem osobowości, dobrocią, mądrością i miłością - promieniował Chrystusem, gdyż tylko On jest jedynym źródłem i sprawcą świętości człowieka. To sam Jezus Chrystus uobecniał swoją miłość w życiu, pasterskiej posłudze, cierpieniu i śmierci
bł. Jana Pawła II.

Kanonizacja to dzień łaski. Nie jest ona potrzebna Janowi Pawłowi II, ale nam, mieszkańcom ziemi, gdyż pomaga nam lepiej poznać postać świętego, mobilizuje do częstszego powracania do jego nauczania i przykładu życia, jest umocnieniem na drodze, którą On szedł i którą wskazywał innym.

Trwając w oczekiwaniu na kanonizację Jana Pawła II i przygotowując się duchowo do jej przeżycia zapraszamy już dziś wszystkich do świętowania kanonizacji, które będzie miało miejsce w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia, na Jasnych Błoniach im. Jana Pawła II w Szczecinie.

Świętowanie Kanonizacji Jana Pawła II

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2014 r.

Szczecin, Jasne Błonia im. Jana Pawła II

„Dbajcie o ludzi, służcie ziemi szczecińskiej, bo to nasz wielki skarb”
(Jan Paweł II, Lotnisko w Goleniowie, 11.06.1987 r.)

godz. 09.30 – Modlitwa różańcowa

godz. 10.00 – Transmisja Mszy Świętej i Kanonizacji Jana Pawła II z Watykanu

godz. 12.00 – Modlitwa „Anioł Pański”

godz. 12.10 – Projekcja filmów z pobytu Jana Pawła II w Szczecinie