1 XXVI Myśliborska Piesza Pielgrzymka | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 10 sierpnia 2018 14:44 wyświetleń: 4062 pf

XXVI Myśliborska Piesza Pielgrzymka

XXVI Myśliborska Piesza Pielgrzymka ze Szczecina to trzydniowe rekolekcje w drodze dla wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę. W 130. rocznicę urodzin orędownika miłosierdzia – bł. Michała Sopoćki będziemy pielgrzymować pod hasłem: Głos Miłosierdzia. Na pątniczy szlak zapraszamy od 23 do 25 sierpnia br.

Zapraszamy do udziału w jednej z grup pielgrzymkowych: św. Faustyny Kowalskiej lub bł. Michała Sopoćki. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą sprawowaną o godz. 7.00 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie.

Zapisy do grup odbywają się na dwa sposoby: internetowo – poprzez zakładkę „zapisy” na stronie www.mysliborska.pl (aktywna do 22 sierpnia br.) oraz stacjonarnie – w siedzibie Fundacji Małych Stópek przy ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie (teren oo. Pallotynów) w dniach 21 i 22 sierpnia br. w godz. od 10.00 do 18.00.

Myślibórz jest miejscem, które Bóg niejako sam „wskazał palcem”, a droga do tego niezwykłego, zacisznego miejsca ma dla pielgrzymów ogromne znaczenie duchowe. Jak przyznają uczestnicy – pielgrzymując mamy przed oczami nie tylko obraz Jezusa Miłosiernego, ale jakby poczucie na podobieństwo świętych obcowania, obcowania Bożego Miłosierdzia. Rekolekcje w drodze są wspaniałą okazją do pogłębienia relacji z Bogiem – trwają niespełna trzy dni, co pozwala zasmakować pielgrzymowania i doświadczyć trudu. Na szlak mogą wyruszyć zarówno osoby młode jak i w podeszłym wieku.

Nawiązując do 130. rocznicy urodzin bł. ks. Michała Sopoćki, organizatorzy pragną zwrócić szczególną uwagę na postać błogosławionego, a także rolę stałych spowiedników i kierowników w rozwoju życia duchowego każdego z nas. O tym w jaki sposób przejść od słów do czynów, co to znaczy zaryzykować i podjąć decyzję o szerzeniu miłosierdzia, pielgrzymi będą mogli usłyszeć od ks. Marcina Szczodrego – tegorocznego rekolekcjonisty.

Dołącz do pielgrzymów!

aktualizowano: 2018-08-26 12:04