1 Archidiecezjalne Dni Młodych - Goleniów 2018 | Kościół Szczecińsko-kamieński
Wtorek, 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina Wtorek III tygodnia okresu wielkanocnego

WSPÓLNOTY

WSPÓLNOTY 21 marca 2018 14:41 wyświetleń: 24487 pf

Archidiecezjalne Dni Młodych - Goleniów 2018

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Miasto i Gmina Goleniów organizują Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w dniach 1-3 maja br. w Goleniowie. Spotkanie będzie częścią obchodów XXXIII Światowego Dnia Młodzieży i będzie przeżywane pod hasłem zaproponowanym przez Papieża Franciszka: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Organizatorzy przewidują, że – podobnie jak w latach ubiegłych – weźmie w nich udział ponad 1500 studentów i młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz goście z Bambergu (Niemcy) i Seez (Francja).

Program Dni Młodych będzie się składał z różnych spotkań modlitewnych, projektów artystycznych, edukacyjnych i form wypoczynku. Wśród nich znajdą się m.in. jutrznie, nabożeństwa i wieczorne, muzyczne uwielbienia w kościołach parafialnych, biało-czerwony marsz patriotyczny, koncerty i spotkania w małych grupach. Centralnym punktem wszystkich dni będzie Msza Święta pod przewodnictwem biskupów. Nasz wspólny czas ubogacą występy chrześcijańskich zespołów muzycznych „Asia Stanuch z zespołem” i „Schola Vivaldi”, obejrzymy również wspólnie widowisko plenerowe w wykonaniu Teatru A pt. „Pieśń o Franciszku”. Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych wezmą udział w 27. warsztatach tematycznych, m.in. filmowych, fotograficznych, gier i zabaw rekreacyjnych, kulinarnych, liturgicznych, medycznych, misyjnych, muzycznych, origami, perkusyjnych, tanecznych, wikliniarskich, wokalnych, wolontariatu, teatralnych i żeglarskich (lista warsztatów - TUTAJ). Podczas trzydniowego spotkania będzie także realizowany program rekreacyjno-rozrywkowy – gra miejska pt. „Bieg Samarytański” – rywalizacja grup, Przegląd Kultury Chrześcijańskiej oraz Wielki Konkurs Wiedzy Religijnej.

Do udziału w Dniach Młodych zapraszamy młodzież całej Archidiecezji, a w szczególności młodzież uczestniczącą w Światowych Dniach Młodzieży oraz uczniów ostatnich klas gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także studentów, służbę liturgiczną, młodzież zrzeszoną w KSM, Ruchu Światło-Życie, członków scholii i zespołów muzycznych oraz innych grup parafialnych. Nasze zaproszenie kierujemy w szczególny sposób do młodzieży, która w tym roku przyjęła lub przyjmie sakrament bierzmowania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniach Młodych księży, siostry zakonne, katechetów i opiekunów świeckich z grupami młodzieży. Uczestnicy Dni Młodych, którzy akceptują regulamin Dni Młodych (w załączniku) wybierają jeden z warsztatów tematycznych, a rodzice osób niepełnoletnich przekazują opiekunowi grupy oświadczenie dotyczące zgody na ewentualne zabiegi medyczne (w załączniku). Uwaga! Jest ono wymagane w odniesieniu do osób niepełnoletnich, celem udzielania im specjalistycznej pomocy lekarskiej. Dlatego już teraz prosimy opiekunów, aby zaświadczenia rodziców mieli zawsze przy sobie.

Elektroniczne zapisy uczestników na Portalu Młodych Ichtis.info (www.zapisy.ichtis.info) rozpoczęły się 15 marca br. i będą trwały do 25 kwietnia br. Funkcjonuje także oficjalny profil Archidiecezjalnych Dni Młodych na portalu społecznościom Facebook. Profil wydarzenia można znaleźć w wyszukiwarce serwisu wpisując hasło „Archidiecezjalne Dni Młodych”. Zapraszamy do odwiedzania i „polubienia” profilu Dni Młodych na Facebook'u oraz udostępniania go dalej.

Archidiecezjalne Dni Młodych w Internecie:
Oficjalna strona Dni Młodych: www.ichtis.info (dział „Dni Młodych Goleniów 2018”)
Facebook: www.facebook.com/archidiecezjalnednimlodych
You Tube: www.youtube.com/user/ichtisinfo