1 III Sesja Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła | Kościół Szczecińsko-kamieński
Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Duszpasterstwa

Duszpasterstwa 17 maja 2011 22:44 wyświetleń: 9634

Wszystkich chętnych zapraszamy serdecznie już na III Sesję Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji, która odbędzie się w dniach od 27 do 29 maja br. w Szkołach Salezjańskich, przy ul. Ku Słońcu 124. Koszt uczestnictwa 70 zł. (bez noclegu). Sesja obejmuje dla osób początkujących – KURS ALFA (PROGRAM KURSU FILIPA).

III Sesja Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła obejmuje dla osób początkujących – KURS ALFA (PROGRAM KURSU FILIPA)

Szczecin, 27 do 29 maja 2011 r.

Za zgodą Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, dnia 10 grudnia 2010 r. odbyła się w Szczecinie I Sesja Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła, inaugurująca Filię Szkoły w naszej Archidiecezji.

Wszystkich chętnych zapraszamy serdecznie już na III Sesję Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji, która odbędzie się w dniach od 27 do 29 maja br. w Szkołach Salezjańskich, przy ul. Ku Słońcu 124. Koszt uczestnictwa 70 zł. (bez noclegu). Zajęcia będą odbywać się w Pt godz. 17.00 – 21.00, Sob. 9.30-21.00, Ndz. 9.30-15.00. Szczegółowy program przedstawiamy w załączeniu. Zgłoszenie uczestnictwa należy kierować do 24 maja br. do pani Jadwigi Surowiec (tel. 505.791.222, e-mail: ain_karim@wp.pl ).

Formacja w Szkole trwa sześć lat. Każdy rok składa się z czterech sesji: dziesięciodniowej latem i trzech weekendowych: jesienią, zimą i na wiosnę. Celem Szkoły jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim stworzenie możliwości spotkania Boga, a także nawiązanie relacji między parafiami i wspólnotami z różnych części Polski i Europy.

Program szkoły jest adresowany do członków ruchów, stowarzyszeń i wspólnot kościelnych, do wszystkich wiernych, którzy poszukują formacji chrześcijańskiej. Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji jest programem formacyjnym, który przygotowuje świeckich katolików do posługi animatora w Kościele, w szerokim rozumieniu tego słowa, zarówno w parafii, jak i w ruchach oraz wspólnotach świeckich.

III Sesja 27 – 29 maja 2011 r.

Piątek 27.05.2011

17.00/ Zapisy
18.00/ Przedstawienie, powitanie
18.30/ Katecheza 1
19.15/ Kolacja
20.00/ Katecheza 2
21.00/ Modlitwa Uwielbienia
21.45/ Zakończenie
22.00/ Eucharystia (dla chętnych)

Sobota 28.05.2011

09.00/ Medytacja
09.30/ Przerwa
09.45/ Katecheza 3
10.30/ Przerwa
10.45/ Modlitwa Uwielbienia
11.25/ Przerwa
11.40/ Katecheza 4
12.25/ Przygotowania do Eucharystii
12.45/ Eucharystia
13.45/ Obiad
14.20/ Czas wolny. Dla chętnych okazja do przyjęcia sakramentu pokuty. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu modlitwy wstawienniczej,
17.00/ Katecheza 5
17.45/ Przerwa
18.00/ Małe grupy
19.30/ Kolacja
20.15/ Modlitwa Uwielbienia
22.10/ Zakończenie

Niedziela 29.05.2011

09.00/ Medytacja
09.30/ Przerwa
09.45/ Katecheza 6
10.30/ Przerwa
10.45/ Modlitwa Uwielbienia
11.30/ Przerwa
11.45/ Katecheza 7
12.30/ Przerwa
12.45/ Świadectwa
14.00/ Eucharystia
15.00/ Zakończenie sesji
15.30/ Obiad

Dla osób po Kursie Filipa jest przewidziany Kurs OB - katechezy pogłębiające formację chrześcijańską.

PROGRAM SZKOŁY – SKRÓCONY OPIS

A. 0 stopień
• Kerygmat zwyczajny, kerygmat na podstawie Dawida, kerygmat na podstawie Abrahama, kerygmat w oparciu o życie NMP.
B. I stopień
• Ogłoszenie kerygmatu (na podstawie Oazy I0 Ks. F. Blachnickiego i materiałów z Kursu Alfa) – 12 dni latem.
• Tematy z pogranicza teologii i psychologii, które prowadzą do akceptacji siebie ( jak widzi mnie Bóg, jak widzę siebie ja sam J. McDowell) – 3 dni jesienią.
• Podstawy uczniostwa, czyli jak formować swoje życie, by stać się uczniem Jezusa (P. Flores, Formacja Uczniów) - 3 dni zimą.
• Wieczernik, czyli nauczanie o roli Ducha Świętego w życiu uczniów Jezusa – 3 dni wiosną.
(W czasie przerw między 4 sesjami Szkoły trwa praca w środowisku lokalnym – w domu, w parafii, w małych grupach parafialnych i tak na każdym roku Szkoły).
C. II stopień
• Tematy biblijne, które ukazują drogę do osobistego wyzwolenia z niewoli grzechu, nałogów i słabości (na podstawie Oazy II0 Ks. F. Blachnickiego, a także kard. Martini, Mojżesz) – 12 dni latem.
• Tematy na podstawie nauczania m. in. św. Ignacego Loyoli, ukazujące podstawy rozeznawania duchowego i realność walki duchowej. (latem)
• Tematy na podstawie 12 kroków AA, które ukazują drogę do wyzwolenia. – 9 dni (jesień, zima, wiosna).
D. III stopień
• Wspólnota (wg materiałów Oazowych III0, a także J. Vaniera) – 12 dni latem.
• Animator małej grupy – latem.
• Antropologia chrześcijańska (wg Ks. F. Blachnickiego, K. Wojtyły i innych) – 9 dni (jesień, zima, wiosna)
E. IV stopień 12 dni latem
• Ewangelizacja (Ks. F. Blachnicki, J.H.P. Flores, Bukowiecki – Dz 2, 4, kurs Alfa)
• Animator modlitwy wstawienniczej
• Animator modlitwy uwielbienia
• Seminarium twórczości (pantomima, taniec, drama)
• Lider wspólnoty
F. V stopień 12 dni latem
• Teologia życia wewnętrznego
G. Po ukończeniu V stopnia koniec Szkoły i możliwość wejścia do KOINONII (wspólnoty animatorów).

W ramach KOINONII, podczas 2 spotkań formacyjnych w ciągu roku (weekendowych i monograficznych)
• Tematy społeczne, polityczne, psychologiczne, ekonomiczne.
• Tematy teologiczno-pastoralne.
• Tematy z teologii życia wewnętrznego.
• W przerwach między sesjami KOINONII – praca animacyjna w parafii i wspólnotach lokalnych.
• pomoc w co najmniej 2 sesjach Szkoły, a także innych rekolekcjach i akcjach duszpasterskich.

aktualizowano: 2011-06-05 14:19