Duszpasterze

Ks. Dziekan Kan. Ś.p. Jan Szczepańczyk

: Parafia pw »
ul.:
kod, poczta
data imienin: 30 listopada
w kapłaństwie: 49 lat
Kilka słów o sobie: Ks. Jan urodził się 15 czerwca 1937r. w Trzebniowie.
( Diecezja Częstochowska ).
Święcenia kapłańskie przyjął 19 czerwca 1960 roku w wieku 23 lat.
*W dniu 01 marca 1980 roku otrzymał Godność
Kanonika Gremialnego Szczecińskiej Kapituły Katedralnej.
*Od 20 stycznia 1976 roku przez okres trzech lat był w
Diecezjalnej Radzie Duszpasterskiej.
*Od 16 stycznia 1979 do 16 października 1982 roku był
Diecezjalnym Duszpasterzem Rodzin.
*Od 28 czerwca 1981 roku do 15 lipca 1988 był
Dziekanem Świnoujścia.
*Od 01 września 1988 roku był
Wizytatorem religii i Referentem do spraw Rodzin Szczecin Północ.
*Od 01 stycznia 1995 roku był
Dziekanem Dekanatu Lipiany.
*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
Pracował w następujących parafiach:
Torzym, Matki Bożej Wspomożenia Wiernych 02.07.1960 - 01.07.1961 - wikariusz,
Zielona Góra, św. Jadwigi 01.07.1961 - 30.06.1965 - wikariusz,
Gościn, św. Andrzeja Boboli 30.06.1965 - 02.07.1966 - wikariusz,
Szczecin, Świętej Rodziny 02.07.1966 - 18.06.1973 – wikariusz,
Szczecin, św. Kazimierza 18.06.1973 - 12.03.1977 - administrator,
Szczecin, św. Józefa 12.03.1977 - 28.06.1981 - administrator,
Świnoujście, Chrystusa Króla 28.06.1981 - 15.07.1988 - administrator,
Szczecin, Świętej Rodziny 15.07.1988 - 01.07.1991 - proboszcz,
Lipiany 01.07.1991 - proboszcz - zmarł: 10 maja 2010 w Lipianach i tu został pochowany na cmentarzu komunalnym..
Brak uprawnień do edycji.

Jeśli zauważyłeś błąd lub masz pytania, napisz do administratora: webmaster@kuria.pl

Polecane:

Zmarł Ksiądz Alojzy Kegel

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że w środę, 10 października 2018 r., w godzinach porannych, zmarł Ksiądz Alojzy Kegel, dawny wieloletni proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Starym Czarnowie i dziekan Dekanatu Kołbacz.

»

Konferencja naukowa - KOŚCIÓŁ KATOLICKI NA POMORZU ZACHODNIM W LATACH 1979–1989/1990

W dniach 16-17 października 2018 r., na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, odbędzie się konferencja naukowa "Kościół Katolicki na Pomorzu Zachodnim w latach 1979–1989/90". Okres ten był czasem niezmiernie ważnym i przełomowym w naszej Ojczyźnie, a w procesie odzyskiwania pełnej wolności Kosciół Katolicki w Polsce miał swój niezatarty i niezaprzeczalny udział. Konferencja zorganizowano przy współracy z IPN.

 

»

Od Administracji Apostolskiej Kamieńskiej, Lubuskiej i Prałatury Pilskiej do Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej (1945-1995)

Z okazji 50-lecia polskiej administracji kościelnej na Pomorzu Zachodnim pragnę ukazać dzieje tych Ziem na przykładzie jej dziesięciu rządców.

15 VIII 1945 r. kardynał August Hlond, arcybiskup Gniezna i Poznania, Prymas Polski - w oparciu o udzielone mu 8 lipca 1945 r. specjalne pełnomocnictwo zawarte w sygnowanym przez Domenico Tardiniego dokumencie Kongegacji Nadzwyczajnych Spraw Kościelnych - ustanowił polskich administratorów apostolskich na przypadłych Polsce po II wojnie światowej terenach północnych i zachodnich, zwanych Ziemiami Odzyskanymi.

»

Msze św., kościoły

Społeczność

Polityka prywatności

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska

ul. Papieża Pawła VI nr 4 71-459 Szczecin, tel. +48/91-45-42-292, fax +48/91-45-36-908 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone