Wspólnoty parafialne

Powiat: m.Szczecin
zbawiciel.szczecin.pl
Księgi od: 1948 r.
Data powstania: 20.V.1951 r.
Dekanat: Szczecin-Niebuszewo
Odpust: 23.X.

Kościoły i kaplice na terenie parafii

• Kościół parafialny pw Najświętszego Zbawiciela
    Szczecin Kościół parafialny pw Najświętszego Zbawiciela »
  • Kościół parafialny »
  • Dnia 19 września 1934 roku na posiedzeniu Ewangelickiej Rady Gminnej podjęto uchwałę o budowie kościoła na zakupionym już w 1930 roku placu przy ulicy Młyńskiej(obecnie Słowackiego) 29 września 1935 roku odbyło się uroczyste złożenie kamienia węgielnego pod budowę nowej świątyni a latem 1936 roku budowa została zakończona.

2 lutego 1946 roku z upoważnienia Administratora Apostolskiego księdza Edmunda Nowickiego, ordynariusza Diecezji Gorzowskiej, ksiądz Witold Stańczak ze Zgromadzenia Chrystusowców poświęca kościół, pozostawiając mu dawny tytuł Zbawiciela.

Do roku 1948 był kościół Najświętszego Zbawiciela kościołem filialnym parafii Świętej Rodziny. Rektorem kościoła był ksiądz Wacław Perz a pomocą go wspierał ksiądz Witold Stańczak.

1 października 1948 roku powstała parafia Najświętszego Zbawiciela licząca około 12 000 mieszkańców, a jej pierwszym proboszczem został ks. Władysław Nowicki.

Msze Święte w niedziele:

7:30, 09:30, 11:00, 12:30, 18:00

Msze Święte w dni powszednie:

06:30, 8:00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia), 18:00

Biuro Parafialne:
    wtorek 16:00-17:00
    środa 19:00-20:00

Brak uprawnień do edycji. Uprawnienia posiadają kapłani pracujący w parafii

Jeśli zauważyłeś błąd lub masz pytania, napisz do administratora: webmaster@kuria.pl