Wspólnoty parafialne

Szczecin Rzymskokatolicka parafia p.w. św. Mikołaja Bp.

Parafia Rzymskokatolicka pw.

św. Mikołaja Bp.

Szczecin

ul. Golisza 41/1
71-682 SZCZECIN

Gmina:
Powiat: m.Szczecin

email. probrk@wp.pl
www.mikolaj.szczecin.pl
Księgi od: 2005 r.
Data powstania: 25.XII.2004
Dekanat: Szczecin-Żelechowo
Odpust: 6.XII.

Kościoły i kaplice na terenie parafii

• Kościół parafialny pw św. Mikołaja
    Szczecin Kościół parafialny pw św. Mikołaja »
  • Parafia pw. św. Mikołaja została utworzona 25 grudnia 2004 r. po wydzierżawieniu od miasta Szczecin placu przy zbiegu ulic Golisza i Komuny Paryskiej. Warunkiem powstania parafii było zorganizowanie przez ks. Ryszarda Kamińskiego miejsca do sprawowania Eucharystii pod dachem. Budowa kaplicy rozpoczęła się 13 października 2004 r. Na Boże Narodzenie była gotowa tzw. część dolna tej kaplicy, gdzie można było od tej uroczystości sprawować Msze św. Wcześniej Msze św. od 23 maja do Pasterki 2004 r. były odprawiane przy ołtarzu polowym na placu kościelnym. Kaplica została poświęcona przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę 1 czerwca 2005 r. Od 25 sierpnia 2004 r. księdza proboszcza wspomagał w duszpasterstwie ks. Jan Gierlach. W późniejszym czasie pracował w parafii ks. Przemysław Redes, ks. Waldemar Woźny a od 22 lutego 2008 roku współpracuje z księdzem proboszczem ks. Waldemar Piątek. Dnia 25 sierpnia 2010 r. rozpoczął prace kolejny wikariusz ks. Andrzej Dernoga. Dnia 22 sierpnia 2011 r.nowym wikariuszem został ks. Marek Gajowiecki pochodzacy z parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie. Dnia 6 grudnia 2012 r. został poświęcony nowy kościół. dnia 24 sierpnia 2015 r. nowym wikariuszem został ks. Paweł Półtorak pochodzacy z parafii katedralnej.

Brak uprawnień do edycji. Uprawnienia posiadają kapłani pracujący w parafii

Jeśli zauważyłeś błąd lub masz pytania, napisz do administratora: webmaster@kuria.pl